AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Témata

1) Téma: Finance, přínosy a plánování

Finance jsou až na první místě. A tak je logické, že jako první bude otevřena právě otázka financování. Pokud ale chceme na dané téma hovořit, pak ruku v ruce je třena řešit i s otázkou životního prostředí, spotřeby energie a zdraví. Finance mají ale i návaznost na územní plány a na kvalitu zpracování územně plánovacích podkladů. Pokud se věci špatně naplánují, pak často za to někdo draze zaplatí. První téma se proto jmenuje Finance, přínosy a plánování a má tyto podsekce:

2) Téma: Lidé, rozpočet a legislativa

Další téma představují nástroje, které ovlivňují podporu udržitelné městské dopravy. Jsou trojí povahy – organizační, finanční a právní.Hlavním cílem organizačních nástrojů je dosáhnout toho, aby se otázky udržitelné městské dopravy řešily v dostatečné míře na všech úrovních města, i okolí a v rámci každé plánovací činnosti. Jedná se vlastně o lidský prvek v procesu plánování, tedy ten nejdůležitější. Problematika je rozdělena do několika sekcí:

Dále jsou představeny finanční nástroje a právní nástroje

 

3) Další velkým tématem jsou analýzy, data a modelování. Najdete zde tyto podkapitoly:

Jedna věc je ale nejdůležitější. Čísla z analýzy jsou k ničemu, pokud je neumíme interpretovat. Na odkaze uvádíme pět příkladů, čeho bychom si mohli všímat, případně si dát pozor.

4) Téma: Bezpečnost

5) Téma: Design ulice

Termín design obvykle vztahujeme na oblast módy, vzhledu a estetické stránky, nebo na změnu vlastností toho, co je na povrchu. Design, který se týká města, jeho veřejného prostoru, jeho ulic a pohybu v nich, bychom však měli chápat jako finální výsledek řetězce aktivit a událostí. Řetězce, který začíná přijetím veřejné politiky mobility, a pokračuje přes detailně zpracovaný plán udržitelné městské mobility až k jeho realizaci. V tomto ohledu je design ulice výsledkem řetězce politických, plánovacích a realizačních aktivit. Celková koncepce prostoru ulice tedy zahrnuje vývoj celého designu a jde o “produkt nakumulovaný v čase”, který odráží životní styl obyvatel daného místa, způsob, jakým prostor ulice využívají, a jejich chování a zvyky v oblasti mobility. Celá složka je následně rozdělená do pěti sekcí:

6) Téma: Smart City a inteligentní řízení dopravy

Smart City (Chytré město) je celosvětový koncept, který cílí na zavedení informačních a komunikačních technologií a nástrojů pro efektivnější správu měst a zatažení občanů do jeho tvorby.
Je pro Vás toto téma těžko uchopitelné a nevíte, jak začít? Poradíme Vám, jak zavést koncept Smart City do strategických materiálů, provázat jej s potřebami občanů a neztratit se v široké nabídce informačních a komunikačních technologií (ICT).Přehled podrobných témat:

7) Téma: Management parkování

„Říká se, že jsme zdědili historický dluh v podobě nedostatku parkovacích míst. Není to pravda.  Jediný dluh, který jsme zdědili je v nás samotných. A tak zatímco Evropa pracuje na smysluplných projektech a mění tvář veřejného prostoru, my jsme zpravidla ani nestačili zahájit proces dialogu, který je základem pro nové pojetí podoby našich měst.“ Petr Horský – Předseda Rady České parkovací asociace z.s.p.o. Další informace k parkování jsou tříděné vtěchto sekcích.

Koalice mobility:

8) Téma: Veřejná doprava a intermodalita

9) Téma: Cyklistická infrastruktura

10) Téma: Pěší doprava

Další témata:

11) Téma: Čistá vozidla, eloktromobilita a paliva

12) Téma: Logistika a přeprava zboží

13) Téma: Řízení poptávky po dopravě

14) Téma: Marketing a měkké nástroje
naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS