AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Traffic Snake Game

Znáte hru známou pod názvem Traffic Snake Game? Tato úspěšná evropská kampaň na podporu udržitelné mobility dětí, do které se zapojilo již 19 evropských zemí, přišla i do Česka a na Slovensko. Od jejího startu v roce 2014 se jí zúčastnilo již kolem 6 500 dětí z více než 40 českých i slovenských škol (5 000 žáků z 30 českých škol, 1 600 žáků z 15 slovenských škol). V obou zemích se podařilo ušetřit kolem 7 tun emisí CO2 (v ČR 5 tun, SK 2 tuny CO2). V průběhu kampaně se podařilo v průměru každou druhou cestu dětí do školy s rodiči autem vyměnit za šetrnější způsob dopravy.

Seznamte se, prosím, s hadem Edou, maskotem české verze této dopravní hry, která nese název „Oblékáme hada Edu“. Had Eda bude děti základních škol motivovat k odpovědnějším dopravním návykům. Hravou formou školákům přiblíží principy udržitelné dopravy a přispěje k větší bezpečnosti a kvalitě života v našich městech.

Cílem kampaně je rozšíření povědomí o udržitelných formách dopravy mezi žáky, jejich rodiče a přátele školy. Cestování do školy může být zábava!

Hra je velmi jednoduchá a dětem se líbí!

Had Eda se stane součástí základních škol na 2 týdny. Během těchto dvou týdnů děti lepí na hada puntíky pokaždé, když  pro cestu do školy použijí jeden z udržitelných způsobů dopravy (chůzi, kolo, veřejnou dopravu nebo spolujízdu). Za vyplnění určitých předem stanovaných cílů (milníků) děti dostávají menší odměnu, např. den bez domácích úkolů, 15 minut přestávky navíc nebo něco podobného. Po vyplnění celého hada čeká děti větší odměna za splnění svých cílů, např. pěší nebo cyklistický výlet nebo různé odměny, které může škola zorganizovat. Tři týdny po skončení hry jsou všechna sesbíraná data hodnocena a analyzována.

Chcete hrát?

Pokud chcete zaregistrovat svou školu nebo získat více informací o kampani, můžete kontaktovat Centrum dopravního výzkumu, v.v.i.: tsg@cdv.cz

Kampaň v ČR “Oblékáme hada Edu” probíhá pod záštitou BESIP.

Podpořte projekt také na facebooku:

V ČR: https://www.facebook.com/oblekamehadaedu

Na Slovensku: https://www.facebook.com/shadomnazebre/

Bližší informace najdete na oficiálním webu www.trafficsnakegame.eu

V příloze najdete tyto materiály:

Česká webová stránka ke kampani Oblékáme hada Edu je dostupná zde. , slovenská zde (http://www.trafficsnakegame.eu/slovakia/)

Veškeré elektronické dokumenty pro školy naleznete v sekci "Ke stažení" zde (http://www.trafficsnakegame.eu/czechrepublic/ke-stazeni/).

Podrobné informace o organizaci hry na školách jsou v Manuálu pro učitele, často kladené dotazy jsou dostupné zde  (http://www.trafficsnakegame.eu/czechrepublic/casto-kladene-dotazy-faq/).Ke stažení:

naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS