AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

33. Do práce na kole

Do práce na kole je kampaň na podporu využívání kola při cestách do práce. Již čtvrtým rokem ji organizuje iniciativa Auto*Mat ve spolupráci s místními organizátory. Cílem kampaně Do práce na kole je především bourání předsudků a praktická ukázka toho, že jízdní kolo může být funkčním, praktickým a užitečným nástrojem určeným k aktivnímu pohybu po městě.

Soutěž Do práce na kole si rychle získala oblibu v mnoha českých a moravských městech. Zatímco v roce 2011 se soutěž konala v Praze a následně v Pardubicích, v roce 2012 přibylo Brno a Liberec. V roce 2013 se jezdilo v jedenácti městech a letos se jejich počet vyšplhal na devatenáct.

Úměrně počtu míst, kde se tato soutěž koná, roste každoročně i počet soutěžících. V prvním ročníku kampaně Do práce na kole jezdilo na kole 1 025 zaměstnanců rozdělených do 274 týmů ze 181 firem a institucí. V druhém ročníku, který se konal již ve 4 městech, ujelo více než 533 tisíc kilometrů 2 536 účastníků rozdělených do 829 týmů ze 400 firem a institucí. V roce 2013, kdy se již jednalo o celorepublikovou soutěž, se zapojilo 3 890 účastníků v 1 327 soutěžních týmech ze 776 firem a organizací.

Podobné kampaně probíhají také v řadě jiných evropských států jako je Dánsko, Švýcarsko, Německo, Maďarsko atd. V některých zemích se zařadila mezi vůbec nejvýraznější kampaně. Například v Dánsku se jí každý rok účastní zhruba 100 000 lidí. V západní Evropě kampaň úspěšně přispívá ke zvýšení povědomí o problematice mobility a inspiruje ke každodennímu pohybu tisíce lidí.

Další podrobné informace jsou k dispozici na www.dopracenakole.net.

Weby a literatura
www.cyklodoprava.cz/marketing/do-prace-na-kole/
Příručka Mobile 2020: „Cyklodopravní encyklopedie“, strany 202—203

Návaznost na dokument „Nepopsaný list papíru“:

• Opatření 3.1.3. DO PRÁCE NA KOLEKe stažení:naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS