AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Marketing, měkká opatření

Tyto lekce představují tzv. měkké nástroje. První oblast učí, že i cyklistická doprava potřebuje svůj marketing, pomocí kterého můžeme motivovat potenciálního dopravního cyklistu k jízdě na kole. Lekce budou prezentovat různé druhy kampaní a také mnoho příkladů z praxe. Asi nejpropracovanější systém má Mnichov, kde kampaň svěřili profesionálům. Z českých měst je špičkou město Pardubice.

Druhou oblastí je bezpečnost a dopravní výchova. Zde se chceme zaměřit na nová témata, která doposud byla opomíjena. Chceme dát důraz na prezentaci kampaní, které mají zlepšit vzájemnou ohleduplnost a které mohou významně přispět ke klidnému soužití všech účastníků silničního provozu. Dále chceme obohatit termín „dopravní výchova“ o „výchovu k mobilitě“. Samostatná mobilita má velký význam pro dětský vývoj, z hlediska zdraví a schopnosti koncentrace, smyslu pro vnímání prostoru a vzdáleností, času a rychlosti, učení se vlastní odpovědnosti a vývoj sociálního chování. Zkušenosti s mobilitou, nabyté v tomto věku, jsou formující pro budoucí návyky v dopravě. Cílem je přivést mladé lidi k samostatné mobilitě, odpovídající jejich věku, vykonávané pěšky nebo na jízdním kole, a nahradit tím „rodičovské taxi“. V rámci výukového programu „Výchova k mobilitě“ bude představena celá řada vhodných zahraničních aktivit.

Poslední oblastí jsou témata, která propojují jízdní kolo a mobilitu s volnočasovými aktivitami a s projektem Česko jede (národním projektem, který je zaměřen na komplexní podporu cykloturistiky a dalších forem bezmotorové dopravy a aktivní turistiky v ČR).

Přehled lekcí:

31. Změna dopravních návyků

32. Marketingový plán

33. Do práce na kole

34. Do školy na kole

35. Nakupuj na kole

36. Senioři

37. Bezpečnost cyklistů

38. Mobilita & dopravní výchova

 

39. Cykloturistika - marketingová podpora produktu

40. Doprovodné služby v cykloturisticenaši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS