AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Městský rozpočet

TEORETICKÁ VÝCHODISKA

Vzhledem k tomu, že rozpočty jsou všeobecně nízké a ochota zvyšovat rozpočet městské udržitelné dopravy je velmi malá, je velmi důležité, aby obce investovaly veškeré dostupné finance co nejefektivněji a využívaly pro oživení městské udržitelné dopravy i alternativní finanční zdroje.

Tato sekce je proto úzce propojena se sekcí "Ekonomické přínosy", neboť obce by měly vědět, kde získat dotace a jak efektivně investovat do opatření.

Příkladem může být financování podpory cyklistické dopravy, které není omezeno jen na programy související s dopravou. Můžeme jej zařadit i do projektů, které řeší problematiku trvale udržitelného rozvoje, klimatických změn či zdraví. Spolupráce s dalšími správními jednotkami v rámci jedné obce umožňuje plně využít možností synergie.

Spolupráce s ostatními obcemi, s příslušným krajem nebo státem, dává obcím možnost realizovat projekty, které by bez takové spolupráce nešlo uskutečnit. Efektivní využití synergie s sebou nese velké možnosti, jak zkvalitnit cíl v podpoře cyklistické dopravy.

Příklad: Základní struktura položek rozpočtu města pro podporu cyklistiky (příklad, jak si má cyklokoordinátor hlídat rozpočet)

Jednotlivé kapitoly rozpočtu by měly zahrnovat tyto náklady:

„TVRDÁ“ OPATŘENÍ: INFRASTRUKTURA

Přímé náklady:

poznámka: je možné také využít nízkonákladových technologií pro výstavbu cyklostezek atd.,

 Nepřímé náklady:

 

„MĚKKÁ“ OPATŘENÍ: KAMPANĚ, PROPAGACE

Cílem je propagovat jízdní kolo jako moderní, flexibilní a rychlý dopravní prostředek, který je vhodný nejen pro volnočasovou cyklistiku, ale také pro každodenní cesty a společenské události.

Přímé náklady:

Nepřímé náklady (realizované zainteresovanými pracovníky města):

„MĚKKÁ“ OPATŘENÍ: MONITORINGKe stažení:naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS