AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Lidé, rozpočet, legislativa

Tyto lekce představují nástroje, které ovlivňují podporu udržitelné městské dopravy. Jsou trojí povahy – organizační, finanční a právní.

Hlavním cílem organizačních nástrojů je dosáhnout toho, aby se otázky udržitelné městské dopravy řešily v dostatečné míře na všech úrovních města, i okolí a v rámci každé plánovací činnosti. Jedná se vlastně o lidský prvek v procesu plánování, tedy ten nejdůležitější. Problematika je rozdělena do několika sekcí:

V oblasti finančních nástrojů je velmi důležité, aby obce investovaly veškeré dostupné finance co nejefektivněji a využívaly pro oživení cyklistické dopravy i alternativní finanční zdroje.  Místní strategický plán musí tvořit strategický rámec pro investiční rozhodnutí. Financování podpory městské udržitelné dopravy není omezeno jen na programy související s dopravou, můžeme ji zařadit i do projektů, které řeší problematiku trvale udržitelného rozvoje, klimatických změn či zdraví.  Efektivní využití synergie s sebou nese velké možnosti, jak zkvalitnit cíle v podpoře městské udržitelné dopravy. 

Další nástroje jsou z právní oblasti. Jako první přinášíme novinky v legislativě zákona o silničním provozu, týkající se cyklistů, které mají pomoci projektantům navrhovat a úřadům schvalovat taková řešení, která by byla pro všechny účastníky v daném prostředí adekvátní.

sdružení a spolky měst

 

koordinátor městské mobility a cyklokoordinátor

síť místních partnerů

 zapojování veřejnosti

 

 vzdělávání

finanční nástroje - městský rozpočet

právní oblast - "cyklobalíček"

 naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS