AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Neviditelná ekonomika

Čtyři dny dovolené navíc

V denním programu je skryto mnoho „mrtvého“ času, který trávíme v dopravních prostředcích. Cesty do 3-5 kilometrů je přitom možné překonat pěšky nebo na kole. Pokud každý den cestou do práce, do školy či jinam vložíme 20 minut chůze nebo jízdy na kole, v součtu to je za rok čtyři dny dovolené navíc. Chápeme, že mnoho lidí má obavu jezdit na kole nebo chodit pěšky po městě, kde chybí bezpečné stezky a infrastruktura. Je jen otázkou, zda věříme ve zlepšení situace.

Mohu dostat 500 Kč měsíčně navíc

Více než 30 % z jízd, které absolvujeme autem, je kratší než 3 km. Jízd kratších než 5 km je dokonce více než 50 %. I když pro některé cesty je automobil potřeba, jeho nadužívání pociťujeme všichni, a to hlavně v našich peněženkách. Chůze nebo jízda na kole je ideální forma cvičení, a to zcela zdarma.
Pokud se cestu kratší než 5 km vezmeme kolo či jdeme pěšky, ušetříme jen za benzín více než 500 Kč měsíčně. Celkem za rok to vychází na příspěvek minimálně 6 000 Kč – a to nepočítáme s odpisy, opravami ani poplatky za parkovné a dalšími náklady.

Zhubnu a budu fit a tak nebudu platit za léky

Chcete mít více pohybu ve svém nabitém programu, jste večer příliš unavení na to, abyste šli do tělocvičny? Jízda na kole nebo svižná chůze jsou nejpřirozenější způsoby pohybu, který pomáhají udržet si nadváhu, deprese i další choroby „od těla". Hlavní podmínkou je, abychom se hýbali pravidelně, musí nás tedy bavit nebo se stát denní rutinou. A vzduch, který dýcháme, ať už tělocvičně nebo cestou do ní, je pro všechny stejný. Zkuste se přidat k těm, kteří už dnes mění své návyky – 5 km na kole představuje denně 20 minut pohybu, které mohou změnit život.

 

Rychleji najdu místo k parkování a tím ušetřím čas a peníze

 Všichni ztrácíme v zácpách každý den desítky minut. Průměrná rychlost automobilů ve velkých městech se kvůli dopravním zácpám a dlouhému hledání parkovacího místa někde dostala na úroveň srovnatelnou s koňskými povozy. Uvítali byste zrychlení každodenní cesty přes centra měst, ucpaná ranní a odpolední špičkou? A co volná parkoviště k tomu jako bonus? Jeden automobil zabere desetkrát více místa než jízdní kolo. Když každý vymění pro některé cesty automobil za jízdní kolo, budeme mít všichni více prostoru. A budeme dýchat lepší vzduch.

 

Společnš méně zaplatíme za nehody

Nebezpečí na českých silnicích roste. Hrozba dopravní nehody je pětkrát vyšší než možnost, že se stanete obětí násilného činu . Každý z nás zaplatí ročně více než 5 000 Kč za následky dopravních nehod (celkem je to 55,2 mld. Kč ročně ). Bezpečnost na našich silnicích souvisí nejen s chováním účastníků, ale také s vytvořenými podmínkami. Chápeme, že mnoho lidí má obavu jezdit na kole nebo chodit pěšky po městě, kde chybí bezpečné stezky a chodníky. Je třeba připomenout dopravním projektantům, že města mají být místy k životu.
Podmínky pro jízdní kola a pěší společně s dobře fungující veřejnou dopravou zvyšují bezpečnost a přívětivost města.naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS