AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Další přínosy pro zdraví a možná i víc

Co dýcháme, co slyšíme?

Úvodní zamyšlení: 89 % Čechů se nelíbí, co ve městech dýchají. Ovzduší v českých městech mělo jen v roce 2011 na svědomí 6 400 předčasně zemřelých.

Existuje řada publikací, které se zabývají tímto tématem, ale pro tento odkaz jsme vybrali jen dokument „Zdravotní rizika dopravy“, který se zabývá nejen vlivem dopravy na zdraví člověka,ale samozřejmě komplexně i vlivem dopravy na životní prostředí, v němž žijeme. Toto téma bylo zpracováno  v rámci projektu OPVK Vzdělávání k udržitelné dopravě.

 

Stručné shrnutí:

Hlavními zdroji znečištění ovzduší ve velkých městech a aglomeracích v České republice jsou doprava a procesy s ní spojené. Fenoménem několika posledních let je však vzrůstající mobilita, rostoucí přepravní objemy a výkony v dopravě. To má za následek zesilování negativních vlivů dopravy na životní prostředí, jako jsou:

Z hlediska udržitelnosti životního prostředí pro další generace je důležité, aby docházelo ke snížení emisní zátěže. Snížení emisí z dopravy je možné dosáhnout:

Závěrem: Auta v našich městech mají skutečně vliv na naše zdraví. Jako příklad lze uvést "zkrácenou verzi přednášky" Michala Vojtíška, která zazněla na posledním jednání Rady vlády pro udržitelnou dopravu dne 30.6.2015 na Úřadu Vlády ČR.naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS