AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Nabídka, poptávka a jejich rovnováha

Charakteristika a kvantifikace nabídky a poptávky po dopravě jsou nutné, aby mohla být posouzena jejich vzájemná rovnováha a potenciál pro změnu.  Tato zjištění jsou klíčová pro stanovení vize, měřitelných cílů i návrhů pro řešení mobility, jsou referenčním jádrem celého SUMPu. Cílem tedy je:

Popis nabídky dopravního systému a poptávky po dopravě zahrnuje základní dopravní témata: 

Taxi služba je také součástí nabídky služeb dopravního systému, v závislosti na místních podmínkách má svoje místo jak v analýzách, tak v návrzích SUMPu. Často se řadí mezi veřejnou dopravu, vzhledem k jejímu fungování (je obvykle regulovaná samotnými městy), doporučujeme toto členění dodržet.

příloze naleznete podrobnější rozbor nabídky a poptávky ke každému z výše uvedených dopravních témat, a to v následujícím členění:

Hodně informací bude zřejmých už z úvodní analýzy a nebude třeba je speciálně sbírat (zvláště u měst, která mají aktuální generely dopravy). Cílem je získat ucelený obraz o nabídce pro všechny druhy dopravy a poptávce po nich. S obojím se bude dále pracovat v návrhové části, a to tak, aby byly naplněny základní principy SUMPu. Tzn. že v návrhových scénářích - např. u dopravy v klidu nebudou automaticky plánována další parkovací místa pro pokrytí celé poptávky, ale budou hledána udržitelná řešení a možnosti v nové parkovací politice a přesunu na jiné druhy dopravy. 

V závěrečné diagnostice není nutné ilustrovat odhalené problémy zvlášť pro každé dopravní téma, protože příčina problému je často systémová. Je tedy dobré je uvést v souvislostech celého dopravního systému.

Zdroj: Metodika pro přípravu plánů udržitelné mobility měst České republiky, pracovní . CDV, v.v.i., verze, 1. prosince 2015 (bude aktualizováno dle finální podoby)

 naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS