AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Monitoring cyklistické dopravy

Mnoho výzkumů se snaží odpovědět na otázku, jaká opatření povedou nejlépe k podpoře cyklistické dopravy. K tomu ovšem potřebujeme v první řadě znát, kolik cyklistů jezdí dnes a jak vypadá dopravní infrastruktura v daném místě. Monitoring dává odpovědi na řadu otázek:

Mimochodem. Jedná se o jeden ze 7 klíčů, které město Pardubice používá při budování TOP evropského cyklistického města - Mít k dispozici průzkumy dopravního chování obyvatel. Vize musí být spojená s konkrétními čísly, tak aby město znalo stávající stav a mohlo si vytyčit svůj cíl, jak chce změnit mobilitu obyvatel. Většina měst danou statistiku postrádá, tudíž ani nemůže stanovovat konkrétní měřitelné cíle. Kolik měst v Česku se může pochlubit čísly jako v Pardubicích, viz http://www.youtube.com/watch?v=1yh37f2jTvw

Weby, literatura

Návaznost na dokument „Nepopsaný list papíru“: Oblast 1.5. MANAGEMENT & DAT VÝZKUM

Komerční partneři této lekce:

 

 

 

www.scitace.cz  - Monitoring cyklistů a pěších ve městech i v přírodě

Asociace cykloměst podporuje automatické sčítání cyklistů

Chcete mít reálný přehled o vývoji cyklodopravy ve Vašem městě? Chcete vědět, jaký dopad na cyklistickou dopravu mají Vámi realizovaná opatření? Pokud ano, pak právě Vám je určeno sčítání cyklistů pomocí automatických sčítačů. Automatické sčítače jsou schopny zjišťovat intenzity cyklistů 24h denně, 365 dnů v roce, takže Vám poskytnou opravdu reálné údaje o počtech cyklistů v měřených profilech. Tyto údaje lze využít nejen pro vyhodnocování investic do cyklodopravy, ale také pro zpracovávání žádostí a monitorovacích zpráv v dotačních titulech a pro komunikaci s médii a veřejností.

Systém automatického monitoringu cyklistů již několik let úspěšně funguje v Pardubicích a Jihlavě. V ČR tento systém dodává Nadace Partnerství, která se v roce 2015 stala partnerem Asociace cykloměst.

Pro členy Asociace cykloměst připravila Nadace Partnerství nabídku na bezplatné zpracování studie na realizaci automatického monitoringu cyklistů pro jednotlivá města dle jejich specifických podmínek. V případě zájmu o další informace jděte na www.scitace.cz nebo přímo kontaktujte Ing. Luboše Kalu, tel. 777 184 172, email: lubos.kala@nap.cznaši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS