AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Témata

Podkategorie rubriky:
 • Finance, přínosy, plánování
 • Lidé, rozpočet, legislativa
 • Analýzy, data, modelování
 • Bezpečnost
 • Design ulice
 • Smart City a inteligentní řízení dopravy
 • Management parkování
 • Veřejná doprava a intermodaluta
 • Cyklistická infrastruktura
 • Pěší doprava
 • Čistá vozidla, eloktromobilita a paliva
 • Logistika a přeprava zboží
 • Řízení poptávky po dopravě
 • Marketing, měkká opatření


 • 1) Téma: Finance, přínosy a plánování

  Finance jsou až na první místě. A tak je logické, že jako první bude otevřena právě otázka financování. Pokud ale chceme na dané téma hovořit, pak ruku v ruce je třena řešit i s otázkou životního prostředí, spotřeby energie a zdraví. Finance mají ale i návaznost na územní plány a na kvalitu zpracování územně plánovacích podkladů. Pokud se věci špatně naplánují, pak často za to někdo draze zaplatí. První téma se proto jmenuje Finance, přínosy a plánování a má tyto podsekce:

  2) Téma: Lidé, rozpočet a legislativa

  Další téma představují nástroje, které ovlivňují podporu udržitelné městské dopravy. Jsou trojí povahy – organizační, finanční a právní.Hlavním cílem organizačních nástrojů je dosáhnout toho, aby se otázky udržitelné městské dopravy řešily v dostatečné míře na všech úrovních města, i okolí a v rámci každé plánovací činnosti. Jedná se vlastně o lidský prvek v procesu plánování, tedy ten nejdůležitější. Problematika je rozdělena do několika sekcí:

  Dále jsou představeny finanční nástroje a právní nástroje

   

  3) Další velkým tématem jsou analýzy, data a modelování. Najdete zde tyto podkapitoly:

  Jedna věc je ale nejdůležitější. Čísla z analýzy jsou k ničemu, pokud je neumíme interpretovat. Na odkaze uvádíme pět příkladů, čeho bychom si mohli všímat, případně si dát pozor.

  4) Téma: Bezpečnost

  5) Téma: Design ulice

  Termín design obvykle vztahujeme na oblast módy, vzhledu a estetické stránky, nebo na změnu vlastností toho, co je na povrchu. Design, který se týká města, jeho veřejného prostoru, jeho ulic a pohybu v nich, bychom však měli chápat jako finální výsledek řetězce aktivit a událostí. Řetězce, který začíná přijetím veřejné politiky mobility, a pokračuje přes detailně zpracovaný plán udržitelné městské mobility až k jeho realizaci. V tomto ohledu je design ulice výsledkem řetězce politických, plánovacích a realizačních aktivit. Celková koncepce prostoru ulice tedy zahrnuje vývoj celého designu a jde o “produkt nakumulovaný v čase”, který odráží životní styl obyvatel daného místa, způsob, jakým prostor ulice využívají, a jejich chování a zvyky v oblasti mobility. Celá složka je následně rozdělená do pěti sekcí:

  6) Téma: Smart City a inteligentní řízení dopravy

  Smart City (Chytré město) je celosvětový koncept, který cílí na zavedení informačních a komunikačních technologií a nástrojů pro efektivnější správu měst a zatažení občanů do jeho tvorby.
  Je pro Vás toto téma těžko uchopitelné a nevíte, jak začít? Poradíme Vám, jak zavést koncept Smart City do strategických materiálů, provázat jej s potřebami občanů a neztratit se v široké nabídce informačních a komunikačních technologií (ICT).Přehled podrobných témat:

  7) Téma: Management parkování

  „Říká se, že jsme zdědili historický dluh v podobě nedostatku parkovacích míst. Není to pravda.  Jediný dluh, který jsme zdědili je v nás samotných. A tak zatímco Evropa pracuje na smysluplných projektech a mění tvář veřejného prostoru, my jsme zpravidla ani nestačili zahájit proces dialogu, který je základem pro nové pojetí podoby našich měst.“ Petr Horský – Předseda Rady České parkovací asociace z.s.p.o. Další informace k parkování jsou tříděné vtěchto sekcích.

  Koalice mobility:

  8) Téma: Veřejná doprava a intermodalita

  9) Téma: Cyklistická infrastruktura

  10) Téma: Pěší doprava

  Další témata:

  11) Téma: Čistá vozidla, eloktromobilita a paliva

  12) Téma: Logistika a přeprava zboží

  13) Téma: Řízení poptávky po dopravě

  14) Téma: Marketing a měkké nástroje
  naši partneři
  www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


  ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

  Copyright © 2008 - 2016
  Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

  mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS