AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Nepopsaný list papíru

Proč název „NEPOPSANÝ LIST PAPÍRU“? Protože brožury, metodiky, webové portály, lekce a další materiály zůstanou jen a jen papírem a textem, pokud je nedokážeme dostat k lidem, pokud je nedokážeme oživit, pokud nedáme lidem do rukou pero a inkoust a oni sami si nedopíší svůj příběh - svůj akční plán podpory cyklistické dopravy.

O struktuře dokumentu

Nejprve jsou definovány Základní vize a strategické cíle. Za zmínku stojí VIZE 25, neboli podpora rozvoje městské mobility jako systému s vyváženým podílem jednotlivých složek dopravy. K naplnění vize je stanoveno několik strategických cílů. Krátce jsou také představeny Principy zpracování generelu cyklistické dopravy.

Následně jsou popsány doporučené nástroje, pole působnosti a konkrétní opatření, které jsou spojené s podporou cyklistické dopravy:

Nástroje:

Pole působnosti 1  - Infrastruktura

Pole působnosti 2  - Propagace & Bezpečnost & Monitoring (měkké nástroje)

Pole působnosti 3  - Cykloturistika & volnočasové aktivity

Na závěr přichází klíčová kapitola Vytvořte si vlastní Akční plán, která také vysvětluje název příručky „NEPOPSANÝ LIST PAPÍRU“. Právě pomocí vlastního Akčního plánu je možno vytvořit z prakticky mrtvého dokumentu materiál živoucí a aktuální. Kapitola obsahuje prázdnou tabulku, kde stačí jen vyplnit návrh konkrétního opatření, kdo jej zrealizuje, v jakém termínu a s jakým rozpočtem. Jediný způsob, jak to udělat, je svolat ve městě pracovní cykloskupinu k diskuzi nad Akčním plánem. Cykloskupina sama navrhne konkrétní úkoly, které následně předloží radě města ke schválení.

Každé město se svými zástupci je tak strůjcem svého štěstí. Každý si sám musí rozhodnout, zda tento dokument dopíše a plně využije jeho hodnotu a promění ho v AKČNÍ PLÁN. V našich hlavách to je, pro úspěšnou realizaci je potřeba zachytit to na papír.

Na požádání vám bude zaslán wordovský soubor.

Inspirace pro vypracování strategického a akčního plánu:

1) 40 témat Cyklistické akademie

2) "Popsaný list papíru" - příklady zpracovaného dokumentu "Nepopsaného listu papíru"

3) To nejlepší ze soutěže Hlavní město cyklistů 2014.

4) 7 klíčů k cykloměstu, inspirace z Pardubic.

Jak už byo napsáno výše, strategický dokument "Nepopsaný list papíru" končí kapitolou Vytvořte si vlastní Akční plán, Právě pomocí vlastního Akčního plánu je možno vytvořit z prakticky mrtvého dokumentu materiál živoucí a aktuální. Kapitola obsahuje prázdnou tabulku, kde stačí jen vyplnit návrh konkrétního opatření, kdo jej zrealizuje, v jakém termínu a s jakým rozpočtem. Jediný způsob, jak to udělat, je svolat ve městě pracovní cykloskupinu k diskuzi nad Akčním plánem. Cykloskupina sama navrhne konkrétní úkoly, které následně předloží radě města ke schválení.

Každé město se svými zástupci je tak strůjcem svého štěstí. Každý si sám musí rozhodnout, zda tento dokument dopíše a plně využije jeho hodnotu a promění ho v AKČNÍ PLÁN. V našich hlavách to je, to však nestačí.

Než přistoupí zástupci města k práci s dokumentem NEPOPSANÝ LIST PAPÍRU, doporučujeme, aby si cvičně vyplnili on-line vzdělávací kurz. kde jednotlivé otázky a části dotazníku korespondují právě s lekcemi Cyklistické akademie.

Příklady:

Město Kopřivnice - informace zdeKe stažení:naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS