AKCE A TERMÍNY SEMINÁŘŮ

Strategický plán

„If you plan for cars and traffic, you get cars and traffic. If you plan for people and places, you get people and places.“  Fred Kent, Project for Public Spaces 

Individuální automobilová doprava se stala neodmyslitelnou součástí našeho života. Má to ovšem i své negativní důsledky - spotřebovává obrovskou část prostoru, obyvatelé měst mají stále větší potíže s nepříjemným hlukem a znečistěným ovzduším. Nicméně největším problémem zůstává čas a prostor. tj. dlouhá popojíždění automobily v dopravních zácpách a následné hledání parkování. Problém je možno řešit buď výstavbou další infrastruktury anebo podporovat takovou politiku, která podpoří všechny druhy dopravy takovým způsobem, že si nebudou vzájemně konkurovat, ale budou se naopak doplňovat či spolupracovat. Je proto důležité přehodnotit využití jednotlivých městských prostorů či krajiny. Při správném plánování dopravy:

Jak toho dosáhnout? Je třeba vytvořit kvalitní plán udržitelné městské mobility (SUMP), který počítá s názorem Vašich občanů, je citlivější k životnímu prostředí a přitom respektuje přirozený hospodářský rozvoj. Na této stránce k tomu dostanete všechny relevantní informace. S naší pomocí získáte volnější město pro zdravější a kvalitnější život, město s dobrou adresou, kde se lidem dobře žije.

Jenže vytvořit takový strategický plán není jednoduché. Je třeba si kriticky přiznat, že v českých podmínkách takový plán zatím nebyl zpracován, byť některá města se již hrdě hlásí k tomu, že jej mají. Je tedy třeba:

Jako takový malý test pro města je možnost si vypracovat strategický dokument se specifickým důrazem na podporu cyklistické dopravy. Vodítkem je pro ně příručka s názvem NEPOPSANÝ LIST PAPÍRU. Další informace naleznete na tomto odkaze.naši partneři
www.ceskojede.cz     www.cyklomesta.cz     www.cdv.cz


ÚvodO akademiiRychlý přehledStrategický plánTémataSoubory ke staženíKontakty

Copyright © 2008 - 2016
Cyklokonference.cz, všechna práva vyhrazena.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS